Kolejowy rozkład jazdy

2023

Obecnie całorocznie kursują szynobusy Przewozów Regionalnych w relacji
Lublin – Rejowiec – Zawada – Zamość Wschód.

Ponadto w sezonie (weekend majowy i w wakacje) codziennie przewidziano kursy szynobusów relacji Lublin – Bełżec, zatrzymujących się m.in. w Zwierzyńcu i Suścu.

Także sezonowo (weekend majowy, wakacje) w soboty i niedziele kursuje szynobus w relacji Lublin – Bełżec – Jarosław i szynobus w relacji Rzeszów – Jarosław – Bełżec – Zamość.

Na Roztocze dojechać można także pociągami pospiesznymi PKP Intercity.

To całoroczny pociąg HETMAN Wrocław – Katowice – Kraków – Rzeszów – Biłgoraj – Zwierzyniec – Zamość – Hrubieszów.

Także całoroczny pociąg ZAMOYSKI relacji Kołobrzeg – Warszawa – Zawada – Zamość – Hrubieszów. 

Oraz całoroczny pociąg ROZTOCZE relacji Lublin – Kraśnik – Stalowa Wola Rozwadów – Rzeszów – Kraków – Katowice – Bohumin. Jeszcze w 2022 r. była grupa wagonów, która od Stalowej Woli jechała przez Biłgoraj i Zwierzyniec do Zamościa, została jednak zlikwidowana.

Ofertę uzupełnia kursujący od 15 października 2023 r. pociąg pospieszny Warszawa Wschodnia – Lublin Główny – Rawa Ruska.  Pociąg uruchamiany jest staraniem Kolei Ukraińskich, a tabor zapewnia polska firma Skpl. Na całej trasie jest tylko jeden przystanek: Lublin Główny (z uwagi na prace torowe bywa, że pociąg zatrzymuje się na stacji Lublin Zachodni skąd jedzie okrężną drogą przez Kraśnik i Biłgoraj,  włączając się w trasę podstawową w Zwierzyńcu). Pociąg nie zatrzymuje się na granicznej stacji Hrebenne, ponieważ wspólna polsko-ukraińska odprawa pasażerów  odbywa się na stacji Rawa Ruska. Tam skład skomunikowany jest z pociągiem do/z Lwowa. Uwaga! Bilety można kupić na stronie internetowej Kolei Ukraińskich, nie są sprzedawane w kasach PKP.