Kolejowy rozkład jazdy

2024

Obecnie całorocznie kursują szynobusy Przewozów Regionalnych w relacji
Lublin – Rejowiec – Zawada – Zamość Wschód, a od 2 stycznia 2024 r. także Zamość Wschód – Bełżec. Skomunikowanie z kierunku Lublina ma miejsce w Zawadzie.

Ponadto w sezonie (weekend majowy i w wakacje) codziennie przewidziano kursy szynobusów relacji Lublin – Bełżec, zatrzymujących się m.in. w Zwierzyńcu i Suścu.

Także sezonowo (weekend majowy, wakacje) w soboty i niedziele kursuje szynobus w relacji Lublin – Bełżec – Jarosław i szynobus w relacji Rzeszów – Jarosław – Bełżec – Zamość Wschód. 

Na Roztocze dojechać można także pociągami pospiesznymi PKP Intercity.

To całoroczny pociąg HETMAN Wrocław – Katowice – Kraków – Rzeszów – Biłgoraj – Zwierzyniec – Zamość – Hrubieszów.

Także całoroczny pociąg ZAMOYSKI Kołobrzeg – Warszawa – Zawada – Zamość – Hrubieszów. 

Oraz całoroczny pociąg ROZTOCZE relacji Lublin – Kraśnik – Stalowa Wola Rozwadów – Rzeszów – Kraków – Katowice – Bohumin. Jeszcze w 2022 r. była grupa wagonów, która od Stalowej Woli jechała przez Biłgoraj i Zwierzyniec do Zamościa, została jednak zlikwidowana.

Ofertę uzupełnia kursujący od 15 października 2023 r. pociąg pospieszny Warszawa Wschodnia – Lublin Główny – Rawa Ruska.  Pociąg uruchamiany jest staraniem Kolei Ukraińskich, a tabor zapewnia polska firma Skpl. Na całej trasie są tylko 3 przystanki handlowe: Warszawa Wschodnia, Lublin i Rawa Ruska. W Rawie Ruskiej skład skomunikowany jest z pociągiem do/z Lwowa. Uwaga! Bilety można kupić na stronie internetowej Kolei Ukraińskich (lub w ich aplikacji), nie są sprzedawane w kasach PKP.