Pawłówka wiosną

Ścieżka dydaktyczna Werechanie, która jednak znajduje się w Pawłówce (okolice Tomaszowa Lubelskiego). Piękna i godna polecenia. Ma niespełna 2 km długości, ale i tak warto ją poznać. Zdjęcie z początku wiosny, która w 2022 r. jakoś podejrzanie szybko przeskoczyła do lata.

Piwo ze Zwierzyńca

Oferta browaru Zwierzyniec na 2022 r. W butelkach szklanych tylko Zwierzyniec Pils (6% alk.). Niejako piwo podstawowe. W formie lanej (także do widocznych plastikowych butelek) i do nabycia tylko w Zwierzyńcu ponadto: Ordynackie Lekkie (3,9 % alk.), Rauchbier (5,2% alk., piwo ciemne, aż 5 rodzajów słodu) i Witbier (4,8 % alk., piwo białe). Pierwsze trzy super, natomiast białe piwa to zdecydowanie nie moja nuta. Przy okazji polecam też zwiedzanie zabytkowego browaru.

Clannad w Warszawie

Pierwsze po covidowej przerwie muzyczne spotkanie na żywo wypadło dla nas w warszawskim klubie Stodoła 4.05.2022. To był genialny koncert zespołu CLANNAD. Pożegnalna (niestety!) trasa dała kapeli szansę na przygotowanie przekrojowego materiału wyjątkowej urody. Wiele utworów nie granych od lat, albo nawet nie granych na żywo dotąd nigdy. 2 godz. 30 minut piękna! Biorąc pod uwagę, że muzycy zaczynali swoją przygodę pod koniec lat 60. To już ponad 50 lat na scenie!

Czytaj dalej „Clannad w Warszawie”