Bieg o Puchar Rektora PL

Zupełnie spontanicznie postanowiłem wziąć udział w Biegu o Puchar Rektora (24.05.23), organizowanym z okazji jubileuszu 70-lecia Politechniki Lubelskiej. Nigdy dotąd nie brałem udziału w zawodach biegowych, więc potraktowałem ten bieg jako challenge stawiając sobie dwa luzackie cele: przebiec cały bieg i nie przybiec ostatni. Ostatecznie przybiegłem w połowie całej grupy, a w podgrupie pracownicy niewiele zabrakło do podium. Skoro tak wyszło po ledwie kilkudniowym lekkim przygotowaniu, to w przyszłym roku… o ile mi wytrwałości wystarczy, bo zasadniczo w aspekcie ruchu to turystycznie jestem głównie piechurem.

https://pollub.pl/rekrutacja/aktualnosci/relacja-z-biegu-o-puchar-rektora-724.html

Stokrotki nad jeziorem Piaseczno

W Lublinie mam zwykłą trawę i to jest trochę nudne. Ale na działce nad jeziorem Piaseczno posialiśmy w ubiegłym roku trawę z kwiatkami. Cudo! Pokazałem już wcześniej nasze niezapominajki, a dziś stokrotki. Same korzyści. Raz, że pięknie te kwiatki wyglądają. Dwa, że to jest dobry pretekst, aby nie kosić, tylko podziwiać!

Kozia Góra k. Sawina

Tym razem postanowiłem odwiedzić ścieżkę dydaktyczną Bachus k. Sawina. Ale zanim tam dojechałem to dotarłem do wsi Kozia Góra położonej u stóp widocznego na zdjęciu wzniesienia Kozia Góra (216,5 m n.p.m.). To miejsce wyjątkowej urody, szczególnie w obecnych wiosennych jeszcze okolicznościach przyrody! To była pierwsza, ale bynajmniej nie jedyna niespodzianka tego pięknego dnia!

Dżem w Lublinie 16.04.2023

Dżem to nasz najważniejszy zespół blues-rockowy. Zespół, któremu po śmierci Ryszarda Riedla udało się znaleźć wokalistów, których fani zaakceptowali. Najpierw był to Jacek Dewódzki, a potem Maciej Balcar. I bardzo dobrze, te piękne dźwięki najlepiej brzmią na żywo! Nasze najlepsze koncerty Dżemu to te symfoniczne w nieczynnej obecnie niestety warszawskiej sali kongresowej. Ale na zwykłe elektryczne też warto przyjść, muzyka broni się sama! Setlista zawsze trochę inna, choć wiadomo, że Cegła i Whisky muszą być zagrane. Po drodze nowa piosenka Ty wiesz, ja wiem. Może zwiastun nowej płyty?

Czytaj dalej „Dżem w Lublinie 16.04.2023”

Katie Melua w Warszawie 11.04.2023

Katie Melua zadebiutowała dokładnie 20 lat temu w 2003 r. albumem Call Off the Search, który świetnie sprzedał się na całym świecie z wyjątkiem USA. Ten wyjątek miał już dotyczyć wszystkich następnych płyt tej artystki. Wydany dwa lata później album Piece by piece tylko potwierdził klasę Katie. No ale to właśnie na nim znalazły się tak piękne utwory, jak Nine milion bicycles, Spider’s web, I cried for You, Piece by piece, czy Shy boy. Melua stała się idolem nastolatków i nie tylko. Do moich ulubionych piosenek dodaję jeszcze przynajmniej The flood z z albumu The house z 2010 r. Wszystkie te piękne pieśni zabrzmiały na naszym pierwszym koncercie Katie, w zamkniętej dziś niestety słynnej sali kongresowej pałacu kultury i nauki w Warszawie 12 listopada 2012 r. Na marginesie, to był ostatni koncert w tej słynnej sali!

Czytaj dalej „Katie Melua w Warszawie 11.04.2023”

Mail

Coś nie mam szczęścia do obsługi mojego maila poprzez stronę internetową Roztocza. Od kilku miesięcy był w zapisie błąd i ewentualne maile wędrowały w niebyt. W końcu poprawiłem!

Wodospad w Hrymakach

Roztocze słynie z małych, acz pełnych uroku wodospadów zwanych szumami. Jeden z mniej znanych jeszcze niedawno znajdował się na terenie dawnej wsi Hrymaki (gmina Cieszanów). Szumiał spokojnie nieopodal mostu (po jego wsch. stronie) na dopływie Brusieńki. No i właściwie nadal się tam znajduje, tyle, że pracowite bobry utworzyły głębokie rozlewisko i wodospad znalazł się pod wodą. Gdzieś tak centralnie na wprost, zaraz za żeremiem.

Więcej o roztoczańskich wodospadach:
https://roztocze24.info/?page_id=866

Kamil Bednarek w Warszawie 24.03.23

Ależ się zadziało wczoraj w warszawskim klubie Stodoła! Energia płynąca ze sceny mogła spokojnie zastąpić całkiem dużą elektrownię! A nie była to zwykła energia a niesamowicie POZYTYWNA energia! I pozytywne przesłanie: 0 wadze samoakceptacji, znaczeniu przyjaciół, wartości, a w szczególności miłości!

Kamil Bednarek, klub wypełniony po brzegi i 2 godziny świetnej zabawy! Kto stał pod sceną przy pewnej dozie szczęścia mógł nawet przybić piątkę artyście, bo ten w pewnym momencie wszedł po prostu w tłum! Koncert podsumowywał 15 lat obecności Kamila na scenie, co było okazją do przypomnienia też kilku może już nieco zapomnianych starszych numerów. Nowych, z płyty Bednarek inaczej, też nie zabrakło, choć nie było mojego ulubionego singla z tego albumu: Bądź przy mnie. Za to była Agnieszka Musiał, która w duecie z Kamilem zaśpiewała piękną pieśń Jestem u siebie. To był jeden z tych koncertów, które potem wspomina się latami, ale – jak wiadomo – takie koncerty, jak ten nie zdarzają się zbyt często!

Czytaj dalej „Kamil Bednarek w Warszawie 24.03.23”