Dęby w Górecku

Aleja starych dębów w Górecku Kościelnym (najstarszy ma ok. 500 lat) prowadząca do pełnej uroku drewnianej kapliczki na wodzie to jedna z pereł Roztocza. Ostatnio zasadzono kilka kolejnych dębów, może dostaną szansę, aby z czasem także osiągnąć rozmiary pomnikowe?

2 komentarze do “Dęby w Górecku”

  1. Patrząc logicznie na historię, dęby raczej nie powinny być starsze od momentu w którym Górecko Kościelne stało się znane i słynne z powodu objawienia się św. Stanisława Biskupa, które zdarzyło się w 1648 r. Chyba że jest jeszcze jakaś inna tajemnica o której nie wiemy.

    1. W literaturze podawane są jako starsze w stosunku do daty objawień, ale na logikę faktycznie powinny być młodsze. Tajemnica Roztocza, albo może potrafi to rozstrzygnąć fachowy dendrolog?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *