a-ha na żywo w Warszawie

Debiut grupy a-ha, czyli album Hunting high and low z 1985 r. to był debiut z przytupem. Piękna ballada tytułowa i przebojowe single Take On Me i The Sun Always Shines on T.V., a pomiędzy nimi też ciekawie. Po latach zespół postanowił przypomnieć tę płytę grając ją w całości od pierwszej do ostatniej nutki. Przystanek trasy wypadł w poniedziałek 18 listopada 2019 r. w Warszawie w Hali Torwar. Najbardziej rozbujał utwór tytułowy, podczas którego publiczność dostała szansę, aby solidnie sobie pośpiewać. Morten Harket w świetnej formie, on się chyba nie starzeje (może poznał Krzysztofa Ibisza?). No i piękny powrót w lata 80. Jak usłyszeliśmy ze sceny: czy ktoś na sali jest dostatecznie stary, aby pamiętać jeszcze lata 80.? Wielu pamiętało. A potem z humorem: Czy ktoś na sali jest wystarczający stary, aby już nie pamiętać lat 80.? Odpowiedzią był śmiech.

W drugiej części koncertu zestaw wybranych hitów i premierowa piosenka Digital River. Oprawę całego koncertu stanowił ogromny ekran i bardzo sugestywne i po prostu piękne wizualizacje, które bardzo dobrze współgrały z muzą. Dużo tam było przyrody… Bynajmniej nie tylko w Foot of the Mountain

Na deser The Living Daylights. James Bond rules! Pięknie było!

P.S. Moja ulubiona płyta a-ha to Minor Earth Major Sky z 2000 r., piękna i niezwykle klimatyczna. Sprzedała się umiarkowanie (w Norwegii oczywiście nr 1, ale w Wielkiej Brytanii już tylko 27 miejsce, natomiast w USA albumu nie wydano wcale) i tak jak się spodziewałem, na koncercie zabrakło dla niej miejsca. Trudno. Chociaż takie I Wish I Cared, utwór tytułowy, czy Mary Ellen Makes the Moment Count posłuchałbym na żywo z przyjemnością. Niemniej i tak było mega. W kategorii pop a-ha to mistrzowie.

a-ha play Hunting High and Low SETLISTA, Warszawa, Hala Torwar, 18.11.2019 r. , godz. 20.00.

SET 1
Commuter (intro)
Płyta „Hunting High and Low” w całości:
1. Take On Me
2. Train of Thought
3. Hunting High and Low
4. The Blue Sky
5. Living a Boy’s Adventure Tale
6. The Sun Always Shines on T.V.
7. And You Tell Me
8. Love Is Reason
9. I Dream Myself Alive
10. Here I Stand and Face the Rain

SET 2
Intro
11. Analogue
12. Foot of the Mountain
13. The Swing of Things
14. Crying in the Rain
15. Sycamore Leaves
16. Digital River
17. I’ve Been Losing You
18. Stay on These Roads

BISY
19. Scoundrel Days
20. The Living Daylights

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *