Na Roztocze na wakacje koleją

W wakacje oferta prezentuje się interesująco. Część połączeń dostępna jest codziennie, część tylko weekendowo.

CODZIENNIE

Lokalne szynobusy Przewozów Regionalnych (dwie pary) w relacji LUBLIN – BEŁŻEC i BEŁŻEC –LUBLIN.Na Roztocze rano, po południu z powrotem. To kursy osobowe, zatrzymujące się na wszystkich stacjach, w tym m.in. w Zawadzie, Zwierzyńcu, Józefowie Roztoczańskim i Suścu. Uwaga! Na stacji Zawada pociągi te skomunikowane są z szynobusami z/do Zamościa.

Dalekobieżne pospieszne pociągi PKP Intercity:

ZAMOYSKI: PIŁA – WARSZAWA – LUBLIN – ZAMOŚĆ – HRUBIESZÓW HETMAN: WROCŁAW – KATOWICE – KRAKÓW – RZESZÓW – BIŁGORAJ – ZAMOŚĆ – HRUBIESZÓW
ROZTOCZE: (BOHUMIN) – KATOWICE – KRAKÓW – RZESZÓW – BIŁGORAJ – ZAMOŚĆ

Uwaga! Pociąg ROZTOCZE w momencie aktualizacji w regionie na plakatach na stacjach widniała jedynie relacja Hrubieszów – Stalowa Wola Rozwadów. Pociąg jedzie jednak zdecydowanie dalej.

W SOBOTY I NIEDZIELE

Weekendowo uruchamiane są dodatkowe szynobusy Przewozów Regionalnych (po jednej parze). Na Roztocze rano, wieczorem z powrotem. Relacje:

LUBLIN – BEŁŻEC – JAROSŁAW i JAROSŁAW – BEŁŻEC – LUBLIN (na stacji ZAWADA pociągi te skomunikowane są szynobusami z/do Zamościa) oraz RZESZÓW – BEŁŻEC – ZAMOŚĆ i ZAMOŚĆ – BEŁŻEC – RZESZÓW

Szynobusy te, tak lubelski, jak i rzeszowski, na trasie zatrzymują się m.in. w Zwierzyńcu, Suścu, Józefowie Roztoczańskim, Lubyczy Królewskiej, Horyńcu i Lubaczowie.

Przy okazji warto polecić jeszcze jedną piękną linię kolejową na pobliskim Polesiu, to trasa Chełm – Włodawa. Także w tym przypadku szynobusy będą ją obsługiwały w wakacyjne soboty i niedziele.

Szczegóły i skomunikowania na kolejowym portalupasażera.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *