Bieg o Puchar Rektora PL

Zupełnie spontanicznie postanowiłem wziąć udział w Biegu o Puchar Rektora (24.05.23), organizowanym z okazji jubileuszu 70-lecia Politechniki Lubelskiej. Nigdy dotąd nie brałem udziału w zawodach biegowych, więc potraktowałem ten bieg jako challenge stawiając sobie dwa luzackie cele: przebiec cały bieg i nie przybiec ostatni. Ostatecznie przybiegłem w połowie całej grupy, a w podgrupie pracownicy niewiele zabrakło do podium. Skoro tak wyszło po ledwie kilkudniowym lekkim przygotowaniu, to w przyszłym roku… o ile mi wytrwałości wystarczy, bo zasadniczo w aspekcie ruchu to turystycznie jestem głównie piechurem.

https://pollub.pl/rekrutacja/aktualnosci/relacja-z-biegu-o-puchar-rektora-724.html

Stokrotki nad jeziorem Piaseczno

W Lublinie mam zwykłą trawę i to jest trochę nudne. Ale na działce nad jeziorem Piaseczno posialiśmy w ubiegłym roku trawę z kwiatkami. Cudo! Pokazałem już wcześniej nasze niezapominajki, a dziś stokrotki. Same korzyści. Raz, że pięknie te kwiatki wyglądają. Dwa, że to jest dobry pretekst, aby nie kosić, tylko podziwiać!

Kozia Góra k. Sawina

Tym razem postanowiłem odwiedzić ścieżkę dydaktyczną Bachus k. Sawina. Ale zanim tam dojechałem to dotarłem do wsi Kozia Góra położonej u stóp widocznego na zdjęciu wzniesienia Kozia Góra (216,5 m n.p.m.). To miejsce wyjątkowej urody, szczególnie w obecnych wiosennych jeszcze okolicznościach przyrody! To była pierwsza, ale bynajmniej nie jedyna niespodzianka tego pięknego dnia!