Monografia Lubyczy Królewskiej

15.09.2017 Pasjonatów Roztocza należy wspierać. Wśród nich jest dr Mariusz Koper, redaktor nowej monografii Lubycza Królewska – geografia, historia, język, kultura, stanowiącej plon konferencji naukowej, która odbyła się w Lubyczy w czerwcu 2016 r. Książka jest bardzo efektownie wydana, pełna ciekawych i mało znanych informacji, np. o dawnym kirkucie w Lubyczy. Niewielu wie, gdzie się … Czytaj dalej Monografia Lubyczy Królewskiej

15.09.2017
Pasjonatów Roztocza należy wspierać. Wśród nich jest dr Mariusz Koper, redaktor nowej monografii Lubycza Królewska – geografia, historia, język, kultura, stanowiącej plon konferencji naukowej, która odbyła się w Lubyczy w czerwcu 2016 r.

Książka jest bardzo efektownie wydana, pełna ciekawych i mało znanych informacji, np. o dawnym kirkucie w Lubyczy. Niewielu wie, gdzie się on znajdował. Bardzo cenny jest dział „relacje i wspomnienia” – żywe świadectwo historycznych wydarzeń. Trudno o lepsze zaproszenie do tego interesującego roztoczańskiego miasteczka o tradycji liczącej niemal 600 lat! Książkę można nabyć w Bibliotece w Lubyczy tel. 509 207 465. Cena 50 zł.