Depeche Mode w Polsce 2018

To był mój drugi koncert Depeche Mode. Pierwszy miał miejsce na Stadionie Narodowym w Warszawie 25 lipca 2013 r. Wtedy nagłośnienie było perfekcyjne (a to wielka sztuka dobrze nagłośnić Narodowy, polegli tu nawet akustycy Paula McCartney’a), teraz nieco gorsze. Fanom nie przeszkadzało. Wybrałem Tauron Arenę, bo to najbliżej w stosunku do Lublina. I dobrze trafiłem, … Czytaj dalej „Depeche Mode w Polsce 2018”

To był mój drugi koncert Depeche Mode. Pierwszy miał miejsce na Stadionie Narodowym w Warszawie 25 lipca 2013 r. Wtedy nagłośnienie było perfekcyjne (a to wielka sztuka dobrze nagłośnić Narodowy, polegli tu nawet akustycy Paula McCartney’a), teraz nieco gorsze. Fanom nie przeszkadzało.

Wybrałem Tauron Arenę, bo to najbliżej w stosunku do Lublina. I dobrze trafiłem, bo z 3 lutowych koncertów w Polsce tylko w Krakowie zespół zagrał Strangelove. W przypadków pozostałych był to utwór I want you now. Wolę Stangelove.
Były nowie pieśni, nie zabrakło sprawdzonych hitów, z silną reprezentacją albumu Ultra na czele (5 piosenek). Ukłonem w stronę starych fanów był m.in. utwór Everything Counts. Mimo upływu lat genialny.

SETLISTA Z KRAKOWA, 7.02.2018
1. Going Backwards
2. It’s No Good
3. Barrel of a Gun
4. A Pain That I’m Used To
5. Useless
6. Precious
7. World in My Eyes
8. Cover Me
9. Insight (akustycznie, śpiew: Martin)
10. Home
11. In Your Room
12. Where’s the Revolution
13. Everything Counts
14. Stripped
15. Enjoy the Silence
16. Never Let Me Down Again
Bisy:
17. Strangelove (akustycznie, śpiew: Martin)
18. Walking in My Shoes
19. A Question of Time
20. Personal Jesus