Rod Stewart w Łodzi 18.06.24

Ten facet liczy sobie już 79 wiosen a nadal zachwyca. Koncert w Łodzi w wypełnionej po brzegi Atlas Arenie to przystanek na trasie Live in Concert. One Last Time. Forma znakomita, tak fizyczna, jak i wokalna, może to jednak nie będzie ta ostatnia trasa?

Na powitanie z głośników popłynęły dźwięki piosenki… Depeche Mode, Just can’t get enough, po czym… wybrzmiała szkocka pieśń patriotyczna Scotland The Brave. W końcu kurtyna opadła i zaczął się właściwy koncert. Co ciekawe, na tej trasie lista piosenek jest zmienna. W Łodzi na dobry wieczór usłyszeliśmy Infatuation, pieśń podczas tej trasy zagraną po raz pierwszy. Potem było tylko lepiej i przekrojowo. Z pierwszej części koncertu powalała rozbudowana instrumentalnie wersja Maggie May z banjo i skrzypcami. Po prostu rewelacja! Później nie zabrakło odniesienia do ulubionego klubu piłkarskiego artysty, czyli Celtic Glasgow (logo klubu można było m.in. oglądać na dużym bębnie perkusisty). Artysta wspomniał też zmarłą w 2022 r. wokalistkę zespołu Fletwood Mac Christine McVie.

Bardzo mocno wybrzmiałą pieśń Rhytm of My Heart, dedykowana walczącej Ukrainie i prezydentowi Włodymyrowi Zełeńskiemu. Artysta dostał za to ogromne brawa.

Rod co pewien czas się przebierał i tu szacun, bo np. śpiewanie w pełnym garniturze w dniu upałów i kulawo działającego nawiewu w arenie musiało być wyzwaniem (artysta nawet zapytał, czy w tej Sali jest jakakolwiek klimatyzacja?). Dał jednak radę!

Wielki finał to piękne Sailing, wzbogacone brzemieniem harfy. A po ostatnim odsłonięciu kurtyny zobaczyliśmy artystów leżących na scenie „ze zmęczenia”. To taka delikatna sugestia, że to już koniec. Pięknie było!

ROD STEWART, ATLAS ARENA, ŁÓDŹ, 18.06.2024, godz. 19.58
SETLISTA (NIEPEŁNA)
1. Infatuation
2. It’s a Heartache (cover Bonnie Tyler)
3. Tonight’s the Night (Gonna Be Alright)
4. Stay With Me (cover Faces)
5. Rollin’ and Tumblin’ (cover Muddiego Watersa)
6. Forever Young
7. The First Cut Is the Deepest (cover Cata Stevensa)
8. I Don’t Want to Talk About It (cover Crazy Horse)
9. Hot Legs
10. Maggie May
11. Love Train (cover The O’Jays)
12. Young Turks
13. Downtown Train (cover Toma Waitsa)
14. I’m Every Woman (cover Whitney Houston, śpiewany przez wokalistki z chórku)
15. Rhythm of My Heart (cover Marca Jordana)
16. The Killing of Georgie
17. Have I Told You Lately (cover Vana Morrisona)
18. Lady Marmalade (cover The Eleventh Hour, śpiewany przez wokalistki z chórku)
19. Baby Jane
20. Some Guys Have All the Luck (cover The Persuaders)
BISY
21. Do Ya Think I’m Sexy?
22. Sailing