Na Roztocze na zimowe ferie koleją

Zbliżają się ferie zimowe, warto więc zaprosić na wycieczkę na Roztocze z dojazdem koleją.

Oferta Przewozów Regionalnych i Lubelskiego Urzędu Marszałkowskiego:

Obecnie całorocznie kursują szynobusy w relacji Lublin – Rejowiec – Zawada – Zamość Wschód.

Od grudnia 2024 r. przywrócono całoroczne bezpośrednie połączenia kolejowe realizowane szynobusami na trasie Lublin – Zawada – Bełżec. Na stacji Zawada są one skomunikowane z szynobusami do/z Zamościa.

Nadal funkcjonują także całoroczne szynobusy w relacji Zamość Wschód – Bełżec. Są one skomunikowane w kierunku z/do Lublina, przesiadka powinna mieć miejsce w Zawadzie, ale obecnie czas na przesiadkę niestety wydłużono. Można na oddzielnym promocyjnym bilecie przejechać się przy okazji na trasie Zawada – Zamość – Zawada. Ponadto weekendowo w różnych konfiguracjach docierają one nawet do Hrebennego.

Sezonowo (weekend majowy, wakacje) w soboty i niedziele kursuje szynobus w relacji Lublin – Bełżec – Jarosław i szynobus w relacji Rzeszów – Jarosław – Bełżec – Zamość Wschód. To wspólne przedsięwzięcie urzędów Marszałkowskich Lubelskiego i Podkarpackiego.

Na Roztocze dojechać można także pociągami pospiesznymi PKP Intercity:

To całoroczny pociąg HETMAN Kraków – Biłgoraj – Zwierzyniec – Zawada – Zamość – Hrubieszów. W poprzednim rozkładzie jazdy pociąg jeździł z Wrocławia.

Także całoroczny pociąg GÓRSKI Świnoujście Warszawa – Lublin Zawada – Zamość – Hrubieszów.

Są także dwa pociągi pospieszne relacji Warszawa – Lublin – Rawa Ruska, jednak bez pośrednich przystanków handlowych (jeden Kolei Ukraińskich, startuje z Warszawy Wschodniej, jeden PKP Intercity, startuje z Warszawy Zachodniej i zatrzymuje się po drodze w Warszawie Centralnej).

Szczegóły na https://portalpasazera.pl/

Na zdjęciu szynobus z Bełżca do Lublina na stacji Susiec. Styczeń 2025.