500 rajdów po Roztoczu!

Spotkanie jubileuszowe z okazji mojego 500. rajdu roztoczańskiego w gościnnym Zaścianku w Suścu już za nami! Statystyka jest taka: niepoliczalna ilość km pokonanych po Roztoczu samochodami i autobusami, 62 482 km przejechane po Roztoczu pociągami (586 składów), 15 133 km pokonane po Roztoczu rowerem, pieszo, bądź kajakiem, 800 dni wycieczkowych. Bardzo dziękuje wszystkim gościom za … Czytaj dalej „500 rajdów po Roztoczu!”

Spotkanie jubileuszowe z okazji mojego 500. rajdu roztoczańskiego w gościnnym Zaścianku w Suścu już za nami! Statystyka jest taka: niepoliczalna ilość km pokonanych po Roztoczu samochodami i autobusami, 62 482 km przejechane po Roztoczu pociągami (586 składów), 15 133 km pokonane po Roztoczu rowerem, pieszo, bądź kajakiem, 800 dni wycieczkowych.

Bardzo dziękuje wszystkim gościom za przybycie, szczególnie z Grupy Turystycznej Roztocze (GTR). To właśnie od Was dostałem w prezencie unikalny album 50 twarzy Artura, 500 rajdów Artura zawierający faktycznie 50 zdjęć z licznych rajdów.

Oglądaliśmy filmy i slajdy (analogowe i cyfrowe), które nie tylko dokumentują 30 lat mojego wędrowania po Roztoczu i Polsce, ale też liczne wycieczki zagraniczne.

Wybraliśmy się we włoskie Dolomity (m.in. Piz Boe, Marmolada, wodospady rzeki Fanes), austriackie Wysokie Taury (m.in. wodospady Krimmla, Grossglockner), jaskinie (m.in. największa lodowa jaskinia świata Eisriesenwelt w Werfen w Austrii, jaskinia Punkevni w Morawskim Krasie w Czechach, jaskinia Aragonitowa na Słowacji, Grotta Gigante we Włoszech i jaskinia Postojna na Słowenii) i w wiele innych miejsc. W ciągu ostatnich lat pokazuję właściwie tylko zdjęcia z najnowszych wycieczek, tym razem była okazja do przekrojowej prezentacji. Na roztoczańskie ognisko też starczyło czasu. A kolejne wyprawy już niebawem…

Ścieżka historyczna w Zwierzyńcu

Roztoczański Park Narodowy przygotował nową ścieżkę dydaktyczną Szlakiem Miejsc Pamięci Narodowej (znaki czerwone). Ma ona 1 km, a na trasie zobaczymy dwa ważne miejsca historyczne. Początek przy pomniku pamięci powstańców styczniowych przy ul. Biłgorajskiej. Stad wchodzimy w głąb lasu, okrążając camping. Po 300 m osiągamy cmentarz wojskowy. Znajduje się tu kwatera żołnierzy walczących w czasie … Czytaj dalej „Ścieżka historyczna w Zwierzyńcu”

Roztoczański Park Narodowy przygotował nową ścieżkę dydaktyczną Szlakiem Miejsc Pamięci Narodowej (znaki czerwone). Ma ona 1 km, a na trasie zobaczymy dwa ważne miejsca historyczne. Początek przy pomniku pamięci powstańców styczniowych przy ul. Biłgorajskiej. Stad wchodzimy w głąb lasu, okrążając camping. Po 300 m osiągamy cmentarz wojskowy. Znajduje się tu kwatera żołnierzy walczących w czasie I wojny światowej z prawosławnym krzyżem, a także mogiły polskich żołnierzy walczących we wrześniu 1939 r. Leśny dukt wiedzie nas do prostopadłej drogi. Prowadzi nią żółta ścieżka na Piaseczną Górę. Tu skręt w lewo, w stronę Zwierzyńca.

Nowe osobliwości Roztocza

W końcu znalazłem czas na zebranie kilku kolejnych ciekawostek z regionu. Wśród nich statek USS Enterpise ze Star Treka, który wylądował w Lubaczowie. Osobliwości Roztocza cz. 3

W końcu znalazłem czas na zebranie kilku kolejnych ciekawostek z regionu. Wśród nich statek USS Enterpise ze Star Treka, który wylądował w Lubaczowie.

Osobliwości Roztocza cz. 3