Długi Goraj

Fragment grzbietu Długiego Goraja. Ciekawy moment: kolorystycznie już nie lato, a jeszcze nie jesień. Połowa września 2020.

2 komentarze do “Długi Goraj”

 1. Autor, autor! Komu mam podziękować za tak dokładne wyznaczenie szlaku turystycznego “Szlakiem I bitwy o Tomaszów Lubelski z września 1939 r.”? Ile nowych informacji, których nie ma w opisach historyków! Chciałabym nieco faktów podać w książce, którą piszę o moim ojcu Janie Mrozie. Czy wystarczy powołać się na roztocze24.info, wolałabym dodać nazwisko autora mapy, którą również chciałabym zamieścić w książce. Mój tata Jan Mróz, pod dowództwem Jarosława Chodania walczył do końca, w ostatniej walce był ranny w szyję. Po decyzji o poddaniu się, ratował konie tonące w bagnie i nie zdążył wyrwać się z okrążenia wroga, wzięty do niewoli (Stalag VIA Hemer). Gdzie mogło być to bagno?….
  Parę lat temu, byłam na wakacjach w Krasnobrodzie, wypożyczyłam rower i objechałam miejsca, o których Pan pisze, ale nie wszystkie, bo o nich nie wiedziałam.
  (Po wydrukowaniu, chętnie wyślę kilka egzemplarzy, proszę podpowiedzieć komu).
  Pozdrawiam
  Ela

  1. Szanowna Pani!
   Nie jestem autorem tego szlaku, tylko go przejechałem i opisałem.
   Do książki na pewno przyda się pełny zapis tablic szlakowych. Większość z nich można zobaczyć tu:
   https://www.powiat-tomaszowski.com.pl/70-ta-rocznica-bitwy-pod-tomaszowem-17-20-wrzesnia-1939r/
   Co do mapy, to gdzieś w Internecie znalazłem niewyraźny szkic, ale teraz nie potrafię go znaleźć. Przerysowałem na mapę i utworzyłem trasę GPS. To, co jest u mnie na stronie rysowałem na podstawie śladu GPS z przejazdu. Właścicielem podkładu, czyli mapy właściwej jest wydawca Paweł Wład:
   http://wlad.info.pl/
   Na powyższej stronie jest mail kontaktowy, warto poprosić formalnie o zgodę.
   Serdecznie pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *